Příběh černého vlka 2.díl

1. června 2010 v 19:40 | Karina-chan |  Příběh černého vlka
Přišel blíž ke své nové kamarádce a olíznul jí čenich. Allú byla na rozpacích, chtěla něco říct, ale to už byl Bello na cestě za dominantním samcem(otcem Allú a Lupa), aby se představil.

Přiběhl a stoupl si naproti velkým, bílým vlkem a spustil. "Zdravím, já jsem Bello, moc rád vás poznávám." Bello cítil velké napětí a byl tak rozrušený, že se začal trochu klepat. "Zdravím, jmenuji se Large. Jsem vůdce této smečky." Řekl pyšně a zároven´ pohrdavě. V tu chvíli tam přišla šedavá a velice pohledná vlčice s milým, tenkým hláskem. "Děje se něco drahý ? Kdo je to malé vlčátko?" "Tohle je Bello, nový kamarád našich dětí." "Jaké roztomilé stvoření, a jakou má lesklou srst !" "Ano, a zvláštní, nepřirozenou barvu." Posmutněl Bello. "Ale kdepak, černých vlků je hodně, to by ses divil." "Ale vlci z mé smečky mě nemají rádi protože jsem tak jiný, nikdo z nich není černý." "Ale to neznamená že černí vlci nejsou." "Hmm." "Kde máš vůbec svou smečku ? To nevíš že se nesmíš od rodičů vzdalovat ? Jsi naprosto nezodpovědný, a nakonec žebráš u jiné tlupy přes jejich mlád´ata !" Zuřil Large a jeho partnerka se ho snažila uklidnit. "Large, vždyd´ je to ještě štěně, určitě má důvod proč utekl." "Ne Perro ! To štěně nemá vychování ! A jestli se bude motat kolem Lupa a Allú, tak to nedopadne dobře, bude na ně mít špatný vliv !" "TAK HO NECH ASPON´ VYSVĚTLIT DŮVOD PROČ UTEKL !" Zakřičela na něj už velmi vytočená Perra. Large se zklidnil a pokynul hlavou, aby Bello spustil svůj příběh. Po dlouhém vypravování už Large a Perra pochopili jeho přístup. "Dobrá tedy, když je to tak, můžeš se s námi najíst a pár dní pobudeš s námi." Zareagoval jako první Large. Bello byl tak št´astný, že začal skákat radostí a šel to hned říct Lupovi a Allú. "Mockrát vám děkuju, moc to pro mě znamená." Přiběhl ke svým novým kamarádům a hned na ně skočil a začal se hrozně smát. Oni to sice ze začátku nechápali, ale pak jim došlo, že mu asi jejich rodiče dovolili u nich zůstat, a tak se začali smát s ním.
*****
Bello se tedy nejedl, seznámil se s okolím a spal v pohodlném, slámou podestlaném pelíšku, spolu se svými přáteli. Druhý den ráno ho probudila Allú a nutila ho vstát z důvodu zaspání. Vlček se překvapeně rozhlížel kolem. Včera večer si tu nevšiml jediného černého vlka, a ted´ jich tu vidí alespon´ deset. Všude viděl procházet vlky s kořistí jak dávají najíst napřed dětem a vlčicím, a teprve pak se sami nasytí. V tu chvíli k nim přišel Large s kořistí a Lupo s Allú se do toho hned pustili. Bello hodně váhal a proto se pohledem přemyst´oval z Largeho na kořist. "Jen si vem, tady se na snídani najedí nejprve mladí a samice, a teprve pak samci. A ty nyní patříš dočasně do rodiny." Pobídl ho a mile se usmál. Bello se jen děkovně usmál a pustil se do jídla. Po snídani se hned jeho kamarádi vydali na procházku. "Halooo, počkejte na mě !" "Jeje, promin´, nějak jsme si neuvědomili že to tu ještě neznáš." Podíval se na Bella omluvně Lupo. "Tak pojd´, projdeš se s námi ?" Usmála se na něj nejistě Allú. "No jistě, budu moc rád." A tak se ti tři vydali na cestu. Užili si spoustu legrace a vrátili se až na večer. "Kde jste byli ?" Strachovala se Perra. "Mami, mami, podívej, už umíme chat myši !" Vykřikla radostně Allú a v tu ránu měla v tlamě myš. "No, jak tak koukám, tak jste měli o oběd postaráno, že ?" Zeptal se Large a už předem znal odpověd´. Štěn´ata se jen zářivě usmála a podívala se pyšně na Perru, jakoby jí chtěli naznačit, aby jim také řekla několik povzbudivých a chvalitebných slov. "No, co na to říct, výborně, jak to tak vypadá, budou z vás zdatní lovci." Odpověděla na vyzývající pohled vlčků, který se změnil na neuvěřitelně št´astný. Všichni tři se na sebe podívali a hned nato zmizeli. "Ach jo, kde je najdeme příště ?" "Zřejmě na lovu." Oba se té představě zasmáli. "Víš Perro, ten hoch není nakonec tak špatný, naučí je určitě mnoha věcem." Přiznal nakonec Large a Perra se k němu přitulila. "A nakonec je už nebudeme mít co učit. alespon´ ne bez Bella." "No jistě, všemu jej naučíme, a už v prvním roce života bude zcela připravený odejít do světa a třeba i založit svou vlastní smečku." "Kdo ví." Řekla na to Perra a ulehla vedle Largeho, který jako vždy, luštil tento rozhovor(xD).
"Bello, jdeš s námi, nebo si to tu budeš prohlížet ?" Zeptal se ho nedočkavý Lupo. "Jistě, už jdu." Odpověděl Bello a rozeběhl se za kamarády s Lupem v čele. Přiběhli na to samé místo, kde se poprvé setkal s Allú. "Páni, tady je to pěkné. Ráno to tak nepřipadalo." Vydechl Lupo, ale Bello se jen usmál. Tady dva dny přespal, a přesně věděl jak to tu ráno, odpoledne, večer a v noci vypadá. "No, jak to tak vypadá, budeš bydlet s námi." Řekla s nejistým úsměvem Allú. "To ano, ale ne na dlouho." "Jak to ?" Zeptal se zachmuřeně Lupo. "Já nevím..." Odpověděl Bello a dodal. "...mám takový pocit, že tu dlouho být nesmím." "Ale to je hloupost. Rodiče si tě oblíbili a to je co říct." Konstatovala Allú a Lupo jen nervozně kýval hlavou s nechápajícím výrazem ve tváři. "Asi máte pravdu. Tak co ? Jdeme ?" "Jasně !" Vykřikli sourozenci najednou, až je to přinutilo se zasmát. Po, zhruba, hodině se vrátili, ulehli a spali. "Ani se nenavečeřeli." Zakroutil nevěřícně hlavou Large. "Možná se najedli na poli." Řekla pobaveně Perra. "V noci musíme na lov, jdu si na pár hodin zdřímnout." "Dobrá, v čas tě vzbudím." Odpověděla tiše Perra, věnovala Largemu dotek čumáčku a sladce se na něj usmála. Large jí úsměv oplatil, a spokojeně si lehl vedle vlčat.


Poznámky: Trochu krátký díl. Za tu délku se omlouvám( :-( ), ale příště to bude delší.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vlkouš Vlkouš | Web | 6. června 2010 v 21:12 | Reagovat

héj dobře ty to je pěkný :)

2 karina-chan karina-chan | E-mail | Web | 6. června 2010 v 21:20 | Reagovat

[1]: dik Verčo, a jaky ze to byl tvuj blog ? promin, ja na ten nazev zapomnela

3 Vlkouš Vlkouš | Web | 6. června 2010 v 21:22 | Reagovat

tak klikni na web ne :d

4 Darranell Darranell | E-mail | Web | 4. srpna 2012 v 9:43 | Reagovat

Skvělé pokračování :) Dobře se čte :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama